Leden 2010

O VÝUCE

23. ledna 2010 v 20:54 MŮJ PROFIL

Bulharština~Němčina~Ruština~Čeština pro cizince

MGR. ALEXANDRA BENÁKOVÁ - VÝUKA JAZYKŮ, PŘEKLADY A TLUMOČENÍ
ab
O mně:
Jsem kvalifikovaná lektorka s pedagogickým vzděláním a mnohaletou zkušeností. Vystudovala jsem učitelský směr na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, absolvovala jsem stáže na Sofijské univerzitě Sv. Klimenta Ochridského a Velikotarnovské univerzitě Sv.Cyrila a Metoděje. Po skončení studia jsem absolvovala stáže Goethe-Institutu pro učitele němčiny v Boppardu nad Rýnem a v Berlíně. Patnáct let jsem vyučovala na gymnáziu a od roku 1996 se plně věnuji individuální výuce jazyků, překládání a tlumočení.
Nabízím individuální výuku těchto jazyků:
BULHARŠTINA
NĚMČINA
RUŠTINA
ČEŠTINA PRO CIZINCE (pro německy, bulharsky a rusky mluvící)
Specializuji se především na INDIVIDUÁLNÍ VÝUKU ve firmách i soukromých klientů všech stupňů pokročilosti. OBSAH VÝUKY je vždy přizpůsoben individuálním potřebám klientů.
KOMUNIKATIVNÍ ZAMĚŘENÍ:
Hlavním rysem výuky na všech stupních pokročilosti je komunikativní zaměření.
Pro začátečníky: zvládnutí základních frází před cestou do zahraničí nebo využití na pracovišti či osobním životě.
Pro pokročilé: běžná i obchodní konverzace, komunikace po telefonu, písemná komunikace, vyřizování korespondence, práce s internetem. Pokud jste se učili cizí jazyk ve škole, ale neměli dosud příležitost využít jej v praktickém životě, budete mít při výuce možnost rozmluvit se a získat tak jistotu při komunikaci při svém pracovním či soukromém pobytu za hranicemi naší země nebo se svými zahraničními přáteli a obchodními partnery u nás.
VÝUKA GRAMATIKY:
Je přirozenou součástí vyučování a je vysvětlována netradičním, velmi názorným způsobem, osvojována a procvičována na praktických příkladech.
ORIGINÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁLY:
Součástí výuky jsou vlastní učební materiály, které obsahují barevné gramatické přehledy, tématické a obrázkové slovníčky, texty a mapy k reáliím země, memokartičky na osvojování slovní zásoby, konverzačních obratů i gramatiky. Materiály neustále doplňuji, především aktuálními texty z internetu, které vybírám podle profesního zaměření a zájmu klienta. Tyto texty nejsou jen zdrojem cenných informací o zemi, ale také nepomáhají při osvojování a rozšiřování slovní zásoby. Ukázky můžete vidět na těchto stránkách.
Materiály zasílám svým studentům aktuálně ke každé lekci.
Tyto materiály je možné kombinovat s jakoukoli další učebnicí.
PŘÍPRAVA KE ZKOUŠKÁM:
Nabízím Vám také možnost přípravy k nejrůznějším jazykovým zkouškám, včetně státních, Zertifikat Deutsch, základní zkouška z češtiny pro cizince, žijící v ČR apod.
MÍSTO VÝUKY:
Výuka probíhá u klienta ve firmě nebo doma.
DÉLKA LEKCE, INTENZITA VÝUKY:
Jedna lekce trvá 90 minut. Intenzita je přizpůsobena časovým možnostem a potřebám klienta: jednou nebo dvakrát týdně, u intenzívních kurzů možno i denně. Bude-li to jen trochu možné, přizpůsobím se vždy Vašim časovým možnostem.
DÉLKA KURZŮ:
Kurzy mohou být jak krátkodobé, tak i dlouhodobé.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PŘEKLADY A TLUMOČENÍ:
Nabízím překlady a tlumočení v těchto jazycích: BULHARŠTINA NĚMČINA RUŠTINA Překládám běžné i odborné texty, mohu tlumočit při jednáních s Vašimi obchodními partnery.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Anketa: Čtete na internetu stránky v jiných jazycích?

23. ledna 2010 v 20:17 ANKETY
TĚŠÍME SE NA VAŠE ODPOVĚDI A KOMENTÁŘE!


Nejpopulárnější jména v roce 2009

23. ledna 2010 v 19:51 VIDEOREPORTÁŽEРИА Новости
Самые популярные и необычные имена
12:45 14/01/2010 Москвичи в 2009 году чаще всего называли своих детей Марией и Александром, а достаточно редкими именами стали Валерий и Людмила. Самым популярными именами у москвичей уже 15 лет остаются Александр и Анастасия.>>

ČTĚTE A POSLOUCHEJTE ZDE!